Uhorková diéta – rýchle schudnutie do tesných nohavíc

Táto diéta je to pravé, ak vám ide o rýchle schudnutie. Uhorková diéta vám zaistí vyladenie postavy do plaviek alebo do šiat v prípade, že máte dve tri kilá navyše. Bohužiaľ sa však neodporučuje, aby ste s jej pomocou zhodili desať kíl. Možno by sa vám to podarilo, ale išlo by o zahrávanie sa so zdravím.

uhorka uhorkovy salat

Výhody a nevýhody

Výhodou je okamžitý efekt a nevýhodou je, že sa nehodí k dlhodobému či dokonca trvalému zhadzovaniu kíl navyše.Vďaka uhorkovej diéte môžete schudnúť dve až tri kilá za tri dni, okrem toho sa dá chápať ako rýchla diéta a zároveň očista organizmu. Uhorka pomáha stimulovať tráviaci trakt, má detoxikačné účinky, pomáha odčerpávať prebytočnú vodu z tela a naviac má takmer nulový obsah energie. Princíp diéty spočíva v konzumácii chutného mäsa a uhorkového šalátu, pričom denný príjem by nemal presiahnuť 900 kcal čiže 3800 kJ a nemali by ste ju držať dlhšie ako týždeň, skôr však len dva, tri dni.

  • uhorkový šalátNa raňajky môžete zvoliť napríklad celozrnný toast s misou uhorkového šalátu a s nesladeným čajom.
  • Na obed si dajte jedno vajce alebo 100 g kuracích pŕs a uhorkový šalát a na večeru už len uhorkový šalát.
  • Na desiatu aj olovrant si dajte banán alebo melón.

Ako si uhorkový šalát ochutiť? Skvele chutí nakrájaný na kocky a zaliatý jogurtom či smotanou. Posypte ho bylinkami a korením, prípadne so syrom feta, olivovým olejom a citrónom.