Odvodňovacia diéta – zbavte sa pocitu nafúknutia

Nemusíte sa báť, že toto je jedna z tých diét, ktoré sľubujú zázraky a pritom len napomôžu k vylúčeniu tekutín z tela. Tento diétny plán má prispieť k tomu, aby vaše telo zbytočne nezadržiavalo vodu a vy ste sa necítili nafúknutí ako balón.

odvodňovacia dieta detox

Ide o diétu zameranú na špecifický zdravotný problém, ktorým však trpí rad žien.

Výhody a nevýhody

Tieto stravovacie odporúčania nájdete v podstate vo všetkých moderných diétach a je vhodné riadiť sa nimi, či už nejakú držíte alebo nie.So zadržiavaním vody v tele sa stretol asi každý z nás. Prejavuje sa to hlavne ráno opuchnutými očami, rukami alebo nafúknutým bruchom. Môže to súvisieť s tým, čo ste jedli deň predtým ale aj s tým, v akej fáze menštruačného cyklu sa nachádzate. Ak vás ale tieto problémy trápia dlhodobo, môže ísť o reakciu na niektoré lieky alebo máte celkovo zlý životný štýl.

Príčinou je najčastejšie sodík, respektíve jeho zadržiavanie v tele. Snažte sa preto obmedzovať príliš slané jedlá, konzervy a takiež polotovary.

banan

Ďalšími vinníkmi sú cukor a škrob. Vyhnite sa preto cestovinám, bielemu pečivu, sladkostiam a sladeným nápojom.

Je potrebné dodržiavať paradoxne aj dostatočný pitný režim zložený z neperlivej vody, minerálok, nesladených bylinných čajov a riedených ovocných štiav.

V boji proti nadbytočnej vode pomáha draslík obsiahnutý v banánoch, marhuliach, zemiakoch alebo fazuli, a vápnik, ktorý nájdete v mliečnych výrobkoch, brokolici, karfiole alebo v sardinkách.

Nezabúdajte tiež na pravidelný pohyb.