Krabičková diéta – pomalý ale hlavne trvalý úbytok váhy

Odborníci vidia v krabičkovej diéte spoľahlivú cestu k tomu, ako schudnúť. Bohužiaľ sa však nedá povedať, že každá krabičková diéta je trefa do čierneho. Niektoré napríklad zaručujú iba nízky energetický príjem ale nezaručujú dostatočné výživové (nutričné) hodnoty. Inými slovami, človek síce chudne, ale chýbajú mu napríklad bielkoviny alebo minerály.

krabičková diéta

Krabičková diéta sa postará o pomalý ale hlavne trvalý úbytok váhy. Navyše správne zostavená diéta vás naučí jesť tak, aby ste si novú nižšiu váhu udržali.

Výhody a nevýhody

Pre mnoho ľudí je prekážkou vysoká cena. Záleží aj na tom, ako sú krabičky zostavené.

Krabičkové diéty by mali byť nástrojom v rukách odborníka, ktorý by mal presne podľa vašich požiadaviek a po posúdení zdravotného stavu rozhodnúť, či sa pre vás hodí a ako výdatná by diéta mala byť. Mal by klienta vyšetriť a zhodnotiť jeho energetický výdaj (základný energetický výdaj + pohybovú aktivitu) a stanoviť si cieľ. Napríklad chudnutie, zvýšenie podielu svalovej hmoty, udržanie hmotnosti či pribratie.

krabičková diétaKrabičková diéta zameraná iba na nízky energetický príjem v sebe skrýva riziko nutričného nedostatku, prípadne nevyváženej diéty.

Zamerajte sa na firmy, ktorých krabičková diéta má dobré referencie nielen od zákazníkov, ktorí vďaka jej výrobkom schudli ale aj od odborníkov na výživu či lekárov, ktorí skôr posúdia nutričnú ​​vyváženosť. Je to dôležité nielen kvôli zdraviu ale aj preto, aby vás krabičky naučili jesť menej a pritom zdravo,
čo je najlepší predpoklad k udržaniu váhy.

Jedným z riešení je to, že si krabičkovou diétu začnete pripravovať sami doma. Potom si napríklad so sebou do práce vezmete presne dané množstvo jedla. V tomto prípade nehrozí, že sa na obede s kolegami prejete alebo že vlčí hlad zaženie narýchlo kúpená sladká tyčinka z automatu.